Dwa guzy złośliwe a mastektomia piersi

Szanowni Państwo. Moja mama (59 lat) jest świeżo po mastektomii piersi. Dwa guzy złośliwe (w jednym komórki raka gruczołowego-biopsją cienkoigłowa, 9 mmx7, w drugim komórki raka zrazikowego 1, 2 mmx9, receptory dodatnie, her-2 ujemne). Czekamy na wyniki badania hist-pat,czy po wyniku biopsji można mieć pewność że były to guzy pierwotne? Jakie jest rokowanie? Lekarz każe czekać na wyniki, ale to dwa tyg..Ja miałam bad.Gen w kierunku brca1(3 mutacje)-ujemne. Czy powinnam sie zgłosić do onkologa?

W podanych wynikach opisano typy raka charakterystyczne dla pierwotnego raka piersi (przerzuty innych nowotworów do gruczołów piersiowych zdarzają się niesłychanie rzadko). Pani powinna być pod ścisłą kontrolą ginekologiczno-onkologiczną! zż