Dwa krwawienia w trakcie jednego cyklu podczas stosowania antykoncepcji doustnej

Witam, Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne TEENIA, i przy czwartym opakowaniu dostałam okres w trakcie brania tabletek, a później kolejny w trakcie siedmiodniowej przerwy między opakowaniami. Lekarz zmienił mi tabletki na Ovulastan, w trakcie pierwszego opakowania wszystko było w porządku, niestety jestem teraz w trakcie drugiego i sytuacja się powtórzyła - dwa krwawienia w jednym cyklu. Bardzo proszę o poradę, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się ponownie do ginekologa. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosowania nowych tabletek może dochodzić do występowania działań niepożądanych. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.