Dwa okresy w ciągu jednego miesiąca: przyczyny?

Witam.
Mam 23 lata. Otóż prawidłowo dostałam okres 1 lutego i trwał on do 6 lutego (mój cykl to 28 dni). 12 lutego współżyłam trzy razy w ciągu jednej nocy, ale zawsze z prezerwatywą i dla większego bezpieczeństwa partner przed wytryskiem wychodził ze mnie. Następnie 18 lutego dostałam bardzo silnego krwawienia, które trwało aż 7 dni i przez cały ten czas było bardzo mocne. 12 dni po stosunku zrobiłam test ciążowy - tak na wszelki wypadek - z porannego moczu i wyszedł negatywny. Co zatem może mi dolegać? Ciążę chyba można wykluczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeśli test był wykonany prawidłowo, to ciążę można raczej wykluczyć. Takie dodatkowe krwawienie może być spowodowane uszkodzeniem nadżerki. Świadczyć o tym może fakt wystąpienia objawów po stosunku. Nie można oczywiście wykluczyć innych przyczyn krwawienia, takich jak mięśniaki macicy czy zaburzenia hormonalne. Jeśli problem powtórzy się w następnym cyklu, powinna Pani umówić się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa.