Dwa opakowania bez przerwy - czy drugie opakowanie mogę skrócić?

Witam, ze względu na wyjazd chciałabym przesunąć okres nie robiąc 7-dniowej przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami. Problem jest w tym, że w drugim opakowaniu mam tylko 19 tabletek. Moje pytanie brzmi, czy jeśli nie zrobię przerwy i z kolejnego opakowania wezmę 19 tabletek to skuteczność antykoncepcyjna będzie zachowana?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Działanie antykoncepcyjne tabletek zostanie zachowane, nie ma znaczenia, czy weźmie Pani 21 czy 19 tabletek. Może Pani nawet jeszcze bardziej skrócić drugie opakowanie. Tak jak zwykle przy przedłużaniu liczby tabletek bez przerwy rośnie ryzyko wystąpienia tzw. krwawienia z przełamania, kiedy to endometrium zacznie się złuszczać, pomimo stałego poziomu hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!