Dwa różne wyniki RTG klatki piersiowej

W ubiegłym roku wykonałem RTG kl. piersiowej.Wynik:Pasmowaty cień w dolnym polu płucnym prawym-zmiany włókniste.Płuca z prawidłowym rysunkiem naczyniowym, bez zmian ogniskowych.Wnęki płucne obustronnie nieposzerzone.Kąty przeponowo-żebrowe ostre. Wynik badania RTG kl.piersiowej z tego roku: Płuca bez zmian ogniskowych.Dolne bieguny wnęk o miernie wzmożonym rysunku okołooskrzelowym.Zarys przepony i oba kąty przeponowo-żebrowe wolne. Jak interpretować te badania?Czy pierwsze nie wyklucza drugiego?

Aleksander Ropielewski

Zmienność obrazu RTG jest normalną rzeczą. Nie potrafię jednoznacznie zinterpretować podanych opisów bez znajomosci objawów i pozostałych wyników badań dodatkowych.