Dwa stosunki pod rząd a ryzyko zapłodnienia

DWA STOSUNKI POD RZĄD Witam otóż kochałam sie z chłopakiem w dni płodne. Pierwszy stosunek był z prezerwatywą. Chłopak po stosunku wytarł penisa i za 10 minut kochaliśmy się bez zabezpieczenia ale wytrysk był na zewnątrz. Czy mogło dojść do zapłodnienia czy plemniki z wczesniejszego stosunku mogły zostać przeniesione?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście samo przetarcie penisa nie powoduje iż nie mogą na nim znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia.

Lek. Paweł Baljon

Dodatkowo podczas drugiego stosunku ryzyko ciąży było zwiększone, ponieważ płyn preejakulacyjny, który wydobywa się z penisa podczas erekcji także może zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia.