Dwa terminy porodu. Czy płód może być młodszy od ciąży?

Witam
Mam dwa terminy porodu: pierwszy 24 grudnia, drugi 10 stycznia. Martwię się, że są one tak odległe. Mój lekarz mówi, że dzidziuś jest mały, że może zaszłam w ciąże później, nie tak statystycznie w środku cyklu.
Miesiączki miałam zawsze regularne od dwóch lat, jednak mój ostatni okres przed ciążą miałam przesunięty o 10 dni, czy to mogło jakoś wpłynąć na poczęcie? Wydaje mi się, że nie.
Czy te terminy się jakoś wyrównają?

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wiek ciąży badany jest dwiema metodami. Pierwszą metodą jest określenie wieku płodu wg daty ostatniej miesiączki. Druga metoda polega na analizie wyników badania USG. Pierwsze badanie USG służy m.in. skorygowaniu wieku ciąży szacowanego właśnie tą pierwszą metodą, zawodną w przypadku nieregularnych cykli.
Bardziej miarodajna i wiarygodna jest w takim wypadku ocena wieku ciąży w drodze badania ultrasonograficznego.
Pozdrawiam