Mdłości i ból jajników po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Dwa tygodnie temu skończyłam brać tabletki Cilest. Podczas brania tabletek jednego dnia zapomniałam i miałam wtedy stosunek. Tabletkę wzięłam następnego dnia po południu. Później brałam dalej tabletki przez tydzień. Następnie normalnie miałam okres. Boli mnie jakbym miała poobijane jajniki, pulsują strasznie i mam przez to skurcze. Nie mam ochoty na nic, a jednocześnie mam na wszystko. Mam mdłości i jestem zmęczona. I strasznie chce mi się palić, a rzuciłam 2 miesiące temu. Czy to hormony, czy jestem w ciąży?

Witam serdecznie! Przyjęcie zaległej tabletki z 12-godzinnym opóźnieniem niestety wiąże się z osłabieniem działania preparatu i wymaga stosowana dodatkowych metod zabezpieczenia. Jeżeli doszło do stosunku, niestety musi się Pani liczyć z podwyższonym ryzykiem ciąży. Opisywane objawy mogą być jej objawem, ale nie muszą. Mogą być również reakcją organizmu na odstawienie tabletek antykoncepcyjnych. W obecnej sytuacji wskazane jest wykonanie testu ciążowego, najlepiej z porannej porcji moczu, który udzieli obiektywnej odpowiedzi na Pani pytanie. Pozdrawiam