Dwa ząbki u rocznej córki

Witam, mam córeczke która 23 wrzesnia tego roku skończyła roczek do tej pory ma tylko dwa ząbki (dwie jedynki na dole) każdy mi mówi że to dziwne , że coś może jest nie tak aż ja się zaczęłam teraz martwić . Prosiła bym o pomoc , co mam robić

Często zęby mleczne nie pojawiają się w jamie ustnej dzieci zgodnie ze schematami.

Lek. dent. Agata Duda

proszę się niemartwić - niektóre dzieci tak mają - im dłużej ząbki są schowane tym mniejsza szansa na próchnicę
- rtg u pacjenta w tym wieku się nie wykonuje
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk