Dwie białe kreski na prezerwatywie a ryzyko jej uszkodzenia

Po stosunku z partnerem zauważyliśmy, że na prezerwatywie są dwie białe kreski jakby od duszenia od paznokcia ( dodam, że ja ani mój partner na pewno tego nie zrobiliśmy, bo uważamy na nie). Prezerwatywy były świeżo otwarte przez nas, durex kupione w drogerii. Termin ważności do 2018 roku. Czy prezerwatywa była uszkodzona?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie można jednoznacznie stwierdzić że była ona uszkodzona ale należy taką ewentualność brać pod uwagę. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki lub zgłosić się do poradni ginekologicznej.