Dwie kreski i częste oddawanie moczu, jako oznaka ciąży

Czy jestem w ciąży? Mam cykl 40-dniowy. Ostatnią miesiączkę miałam 6.06. Dzień przed spodziewaną miesiączką zaczęłam robić testy ciążowe. Zrobiłam ich chyba z 7, bo dziwnie się czułam. Na każdym wyszły dwie kreski, z tym że ta druga bledsza. Pobolewają mnie piersi, podbrzusze i dość często głowa. Śluzu żadnego nie mam, a czytałam, że powinien być. Podbrzusze wczoraj bolało mnie z przerwami cały dzień i częściej chodziłam siusiu. A dziś rano nie chcę mi się tak często siusiu ani podbrzusze mnie nie boli. Czy to może być ciąża. Mieszkam w UK, a tu badania sie robi w 3 miesiącu ciąży. Proszę o pomoc!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Dwie kreski w teście ciążowym oznaczają, że jest Pani w ciąży. Gratuluję. Bóle w podbrzuszu, częstsze oddawanie moczu to też są objawy ciąży. Radziłabym udać się wcześniej na badanie USG, w okolicach 6-7 tygodnia ciąży, tak by móc dokładnie określić wiek ciąży, wykluczyć ewentualną ciążę pozamaciczną czy bliźniaczą oraz potwierdzić prawidłowy rozwój płodu. Nie wiem jak jest w Anglii w kwestii opieki nad ciężarną, możliwe że pierwsze badanie będzie Pani mieć w okolicach 10-12 tygodnia. Proszę się udać do swojego lekarza rodzinnego, ginekologa lub położnej, w celu umówienia takiej wizyty. Moim zdaniem warto udać się prywatnie na badanie USG wcześniej, ale ta decyzja zależy oczywiście od Pani. Pozdrawiam serdecznie!