Dwie kreski na teście ciążowym

Witam mam problem zrobilam test z rannego moczu i wyszly mi dwie kreski powtorzylam go nastepnego dnia i juz ta druga kreska byla slabsza czy to oznacza ze moge byc w ciazy??? bylam u lekarza ale nic nie widac jeszcze lekarz mi zapisal kwas foliowy jem go codziennie po 1 tabl. ostatia miesiaczke mialam 14 stycznia 2014 . czy ja jestem w ciazy??? Prosze o pomoc .

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji nie można wykluczyć ciąży. Zaleca się oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi - jest to badanie pewniejsze, niż test z moczu.