Dwie owulacje w jednym cyklu?

Witam, mam pytanie odnośnie owulacji. Czy możliwe jest, aby w ciagu jednego cyklu owulacja wystąpiła 2 razy? Miesiączkę dostałam 27 maja i jak na razie odczułam już 2 razy silne ukłucia w podbrzuszu - w 14 i 28 dniu cyklu, które trwały kilka dni. Kolejna miesiaczka się nie pojawiła, test negatywny. Czy jest możliwość, że jeśli współżyłam w dni płodne, to podwójnie zajdę w ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W czasie jednego cyklu mogą nastąpić dwie owulacje, jednak dzieje się to w bardzo krótkim (kilkugodzinnym) odstępie. W wyniku takiej podwójnej owulacji począć się mogą bliźnięta dwujajowe. Mogła Pani zajść w ciażę ok. 14 dnia cyklu, natomiast kolejne "ukłucie" ok. 28 dnia mogło być np. związane z powiększaniem się ciężarnej macicy. Testy ciążowe bardzo często dają we wczesnym okresie wynik fałszywie negatywny, dlatego radzę powtórzyć test po tygodniu, koniecznie z moczu porannego.

Pozdrawiam serdecznie!