Dwie tabletki antykoncepcyjne a ryzyko zajścia w ciążę

W piątek rozpoczęłam nowe opakowanie(wieczorem), w sobotę zażyłam drugą tabletkę i wspólżyłam (wieczorem). W niedzielę rano rownież wspołżyłam niestety wieczorem zapomniałam tabletki. Zażyłam dopiero dwie wieczorem w poniedziałek. Czy istnieje (duże) ryzyko zajścia w ciążę? Czy jeżeli teraz nie będę wspólzyła, to nie mam sie czego obawiać, bo teoretycznie powinny to być dni nieplodne? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Nie da się go jednak określić w wartościach liczbowych. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.