Dwie tabletki antykoncepcyjne jednofazowe z drugiego opakowania

Wzięłam 2 tabletki jednofazowe z drugiego opakowanie, miała być 8 a przez przypadek wzięłam takżę 9, co teraz? brać do końca opakowania czy już teraz zrobić przerwę?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
W podanym przypadku należy kontynuować przyjmowanie tabletek do końca blistra, po czym wdrożyć normalny 7-dniowy okres przerwy. Okres przyjmowania tabletek i cały cykl zostanie skrócony o jeden dzień, przy czym ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana.