Dwie tabletki zażyte jednocześnie a możliwośc ciąży

Dobry wieczór. Stosuję tabletki mercilon od ok.4 lat. Mam 44 lata. Wczoraj wieczorem (czwartek) zapomniałam przyjąć szóstą tabletkę z blistra (a więc pierwszy tydzień). Dziś wieczorem połknęłam dwie na raz. We wtorek rano odbyłam stosunek. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, pominięte tabletki zmniejsza skuteczność antykoncepcji od dnia pominięcia tabletki. Proszę przez tydzień stosować dodatkowe metody antykoncepcji wspólnie z kolejnymi tabletkami z blistra. Pozdrawiam.