Dwuboczna przepuklina a leczenie operacyjne

witam Przepuklina tylno-dwuboczna paracentralna głębokosc 6mm na poziomieL4/L5,zwęzająca otwory międzykręgowe stopień1 bez konfliktu ze strukturami nerwowymi,oraz zwężająca oba zachyłki boczne z konfliktem z korzeniami nerwów rdzeniowch L5. Czy mozna to leczyć bez operacji.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecnie nie ma cech ucisku na struktury nerwowe przez co nie ma bezpośredniego wskazania do leczenia operacyjnego w trybie pilnym. Nie mniej jednak zmiany takie nie cofają się samoistnie.