Dwudziesta tabletka o 11 godzin za późno. Co z działaniem antykoncepcyjnym?

  Witam, od dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyjne i w opakowaniu jest ich 21. Dwudziestą tabletkę miałam wziąć w poniedziałek o 20.00 a wzięłam ją we wtorek o 7.00 (rano), kolejną wzięłam we wtorek o 20.00 i zrobiłam od środy 7-dniowa przerwę. Powinnam dostać okres już w piątek rano, a jest sobota południe i dalej nie ma. Co to znaczy? Z czym związane jest opóźnienie, które nigdy mi się nie zdarzało? Ostatnie współżycie odbyłam w sobotę (tj. 18 tabletka)? Proszę o odpowiedź. Serdecznie dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletka przyjęta z 11-godzinnym nie zmniejsza działania antykoncepcyjnego tabletek. Jeżeli tak jak piszesz, resztę tabletek przyjmowałaś o stałej porze, to nie powinnaś się niczego obawiać.

Krwawienie z odstawienia zwykle występuje w 2-3 dniu od zakończenia blistra. Może jednak pojawić się później i nie będzie to nic niepokojącego. Ważne, by krwawienie wystąpiło w trakcie 7-dniowej przerwy, nawet jeżeli byłby to ostatni dzień.

Pozdrawiam