Dwugodzinne opóźnienie w przyjęciu 15. tabletki antykoncepcyjnej

Witam ! czy jezeli w 15 dniu brania tabletek anty. nie mialam mozliwosci wziecia jej o dobrej godzinie i wzielam dopiero 2h pozniej , a za 2 dni 1h po wzieciu tabletki musialam isc do lazienki ale nie dostalam rozwodnienia i dla upewnienia wzielam 2 tabletke to czy powinnam dzis zarzyc 21 tabletke z innego opakowania czy dzisiaj nic nie brac i zrobic 1tyg przerwe czy zaczac dzis nowe opakowanie ? prosze o jak najszybsza odpowiedz !!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani zarówno przyjąć dodatkową tabletkę jak i rozpocząć przerwę wcześniej. W obydwu przypadkach ochrona przed ciążą nie zostanie zmniejszona.