Dwukrotne leczenie kanałowe jedynki a nieprzyjemny zapach i posmak

Witam, miałam 2 razy przeleczaną kanałowo prawą jedynkę i zakładaną koronkę . Ząb był leczony po raz 2gi ponieważ wciąż był tkliwy. Po 2 leczeniu nadal ząb jest tkliwy choć nie boli. Z pod koronki wydostaje się dziwny posmak i trochę nieprzyjemny zapach .Po clindomycinie przeszło ale teraz znów wróciło. Rtg nie wykazuje żadnych zmian. Mój lekarz nie widzi potrzeby resekcji korzenia ,a ja boję się aby nie zatruć czymś organizmu . Co pan mi może doradzić? Pozdrawiam Natalka

Witam, prawdopodobnie korona jest nieszczelna i powoduje to gromadzenie się resztek pokarmowych, procesy gnicia, fermentacji i w konsekwencji doprowadza to do powstania nieprzyjemnego zapachu. Jeżeli tak jest to koronę niestety należy wymienić.Pozdrawiam

Witam,
Mozliwe jest kilka opcji, ale najprawdopodobniej jest pekniecie korzenia, ktore moze byc niewidoczne na rtg. Pewna szanse daje wykonanie tomografii komputerowej tego zeba, ale to i tak moze byc niewystarczajace. Zdiagnozowanie pekniecnajwieksze mozliwosci daje mikroskop, wiec jesli bol nie minie to pozostaje ponowne leczenie kanalowe pod mikroskopem z ewentualnym szukaniem pekniec korzenia. Mozliwe,ze korona protetyczna jest nieszczelna- czy byla wymieniana po leczeniu kanalowym? Jesli nie to prawdopodobnie trzeba powtórzyc leczenia pod mikroskopem i wymienic korone.
Zycze powodzenia
Aleksandra Bąk