Dwukrotny brak okresu przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam. Mam 25 lat. Od lipca zażywam tabletki antykoncepcyjne, przy czym ostatnie 3 opakowania to tabletki zmienione na inne z większą liczbą hormonów. Problem jest w tym, że już drugi raz pod rząd nie dostałam krwawienia z odstawienia. Wykluczam ciążę, ponieważ robiłam test ciążowy przy pierwszym braku okresu, wynik był negatywny, a poza tym współżyłam ostatni raz 10 tyg temu i nie mam żadnych objawów ciąży. Zauważyłam natomiast, że mam obfity i gęsty śluz. Co może być tego powodem? Czy powinnam zacząć brać kolejne opakowanie zanim pójdę do lekarza (niestety, nie mam możliwości wizyty przed planowym początkiem brania tabletek z następnego opakowania)?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli wykluczyła Pani ciążę, to można podejrzewać, że przyczyną braku krwawień w czasie przerwy między opakowaniami jest wysoki poziom hormonów zawartych w obecnie używanym preparacie. Proszę porozmawiać o tym ze swoim lekarzem, być może konieczna będzie zmiana preparatu. Proszę nadal brać pigułki i udać się do lekarza w najbliższym możliwym terminie.

Pozdrawiam!