Dwuletnie dziecko śpi ze smokiem - jak je odzwyczaić?

Witam. Moja córeczka ma dwa latka. W dzień nie używa smoczka w ogóle, natomiast jest duży problem z zasypianiem. Córeczka nie potrafi usnąć bez smoczka i kilkakrotnie budzi się w nocy po jego zabraniu. Nie wiem, jak sobie poradzić z tym problemem. Czy radykalne zabranie smoczka dziecku to dobry pomysł? Jak wytłumaczyć płaczącemu dziecku w nocy, że smoczka nie ma? A może jeszcze trochę poczekać? Dodam, że u dziecka zauważyłam wysuniętą górną żuchwę do przodu i to mnie niepokoi. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

W takiej sytuacji na pewno nie obejdzie sie bez płaczu i buntu dziecka, które jest przyzwyczajone do ulubionej rzeczy. Warto zastosować wobec dziecka pewne sztuczki, które pomogą dziecku rozstać się ze smoczkiem. Można wymyślić historię o wróżce, do której odsyła się smoczki, a która w zamian przynosi prezent (wówczas dziecko dostaje to na czym mu bardzo zależy) - dobrze jest zrobić wszystko jak należy, tzn. zapakować smoczek do pudełka i zaadresować, napisać list od wróżki i zostawić przy prezencie dla dziecka:) Można spóbować innego sposbu, wszystko zależy od pomysłowości rodziców. Proszę pamiętać, że długie korzystanie ze smoczka niekorzystnie wpływa na budowę narządów artykulacyjnych.

Pozdrawiam