Dwunaczyniowe pępowiny a ryzyko poronienia

Witam 3 tygodnie temu urodziłam bliźnięta w 24 tygodniu ciąża JKDO. Podejrzenie zespołu TTTS , zakwalifikowano mnie do fetoskopii i SLPCV ze względu na sIUGR jednego dziecka. Dobę po zabiegu okazało się że dzieci nie przeżyły. Wynik badania histopatologicznego łożyska wykazały pępowiny dwunaczyniowe i u jednego położenie brzeżne. Jakie jest ryzyko że w kolejnej ciąży wystąpi taki rodzaj pępowiny?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze w tym momencie bardzo cieżko jest to przewidzieć. Należałoby rozszerzyć diagnostykę genetyczna. Proponuje udać sie do lekarza ginekologa. Lekarze tej specjalności maja największe doświadczenie w tym względzie.