Dwutygodniowa kuracja antybiotykiem przy tabletkach antykoncpecyjnych a współżycie

Witam chorowałam 2 tygodnie podczas których przyjmowałam antybiotyk Duomox. Od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini. Moje pytanie jest następujące ile powinnam odczekać ze stosunkiem?

Renata GrzechociĹska

Podczas przyjmowania antybiotyku może dojść do obniżenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych dlatego zaleca się stosowanie dodatkowych zabezpieczeń w trakcie jego przyjmowania i 7 dni po zakończeniu kuracji.