Dwutygodniowe krwawienie miesięczne

Witam. Mam 45lat, miesiaczkuje co 24 do 28 dni. Krwawienie srednio trwa okolo6 dni. W tym miesiacu juz dwa tygodnie. Co moze byc przyczyna?

Witam,
Przedłużające się krwawienie miesiączkowe może mieć kilka przyczyn. W pierwszych latach miesiączkowania za rozregulowanie cyklu odpowiadają zazwyczaj zaburzenia hormonalne. Nie można wykluczyć również zmian w obrębie narządów rodnych takich jak przerost endometrium, nadżerki, polipy oraz mięśniaki. Ponieważ krwawienie trwa już ponad dwa tygodnie powinna Pani niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty ginekologa i wykonać badanie USG narządu rodnego.

pozdrawiam!