Dylematy przed rozpoczęciem nowego blistra tabletek antykonepcyjnych

Dzień dobry, dzisiaj powinnam zacząć nowy blister tabletek antykoncepcyjnych, jednak nie wiem, czy to zrobić. Podczas zażywania tabletek nie wystąpiły u mnie inne dolegliwości oprócz tego, że pod koniec pierwszego blistra zaczęły boleć, rwać obie łydki. Zaczęłam brać magnez z potasem, ból ustępuje, ale z kolei teraz bolą mnie dłonie i ręce. Obecnie jestem chora i zażywam antybiotyk. Nie jestem w grupie podniesionego ryzyka dot. zakrzepicy.Rozpocząć kolejne opakowanie? Proszę o poradę

witam,
to już Pani decyzja czy potrzebna jest dalsza ochrona antykoncepcyjna.
Z uwagi na przyjmowany antybiotyk i tak będzie potrzeba stosowania dodatkowej ochrony bo skuteczność anytkoncepcji będzie obnizona, więc może na ten cykl proponuje odstawić tabletki, skoro ma Pani wątpliwości