Dyskomfort pod żebrami podczas ćwiczeń fizycznych

Witam. Podczas ćwiczeń brzuszków lub innego rodzaju ćwiczeń gdzie trzeba się zgiąć i się spiąć czasami pod żebrami z prawej strony czuje tak jakby zawinęło mi się żebro lub coś pod nie wskoczyło wtedy muszę natychmiast przestać ćwiczyć i odczekać około minuty żeby przeszło czasami nawet próbuję wcisnąć palce pod żebra i sprawdzić czy rzeczywiście coś się tam dzieje. co to może być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji warto wykonać badanie USG jamy brzusznej. Niemniej jednak najprawdopodobniej nie jest to nic poważnego. Często takie przeskakiwanie to wynik tarcia pomiędzy ostatnim zebrem a talerzem biodrowy.