Dyskomfort podczas prostowania palca

Wbilam sobie końcówkę noza w opuszek pod palcem środkowym na dłoni, krew sie nawet nie lala, lecz później dyskomfort czulam przy prostowaniu palca, w nocy przestalam ruszac palcem, jest spuchniety i niewielki ruch okropnie boli, nie ma możliwości wyprostowania. Jestem bardzo zdziwiona bo końcówka wbila sie na jakieś 3/4 mm. Czym to mogło byc spowodowane?

Spowodowało to ukłucie na 3/4mm
Wizyta u lekarza-może robi się infekcja. Do rozważenia włączenie antybiotyku i ocena, czy aby nie uszkodziła Pani ściegna zginacza głębokiego palca