Dyskomfort podczas przełykania pokarmu u 26-latka

Witam, Od 3 tygodni odczuwam dyskomfort podczas przełykania pokarmu, nie jest to brak możliwości jego przełknięcia, ale czuję lekką przeszkodzę gdy pokarm przechodzi w okolicach mostka. Byłem na badaniu Gastroskopii, które wykazało, że mam przepuklinę rozworu przełykowego przepony oraz bardzo mały polip wpusty (na tyle mały, że lekarz powiedział, że prawdopodobnie przypadkowo go odnaleźliśmy, bo jego wielkość nie powoduje raczej problemów z przełykaniem). Po badaniu umówiony byłem na wizytę u Gastrologa, który stwierdził że to prawdopodobnie polip zapalny, który zniknie po wyleczeniu stanu zapalnego, który powstał prawdopodobnie przez refluks, przepisano mi inhibitor pompy protonowej i leki zobojętniające kwas żołądkowy. Oczekuję na wyniki badania histopatologicznego. Moje pytanie jest czy rzeczywiście polip może powstać w wyniku zapalenia i czy rzeczywiście on sam zniknie? Czy może jednak muszę go usunąć operacyjnie? Jak długo może trwać leczenie takiej przepukliny?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli polip jest mały to istnieje taka możliwość, iz po wyleczeniu stanu zapalnego polip się zmniejszy, bądź zniknie całkowicie. Pozdrawiam.