Dyskomfort w gardle i leczenie nerwicy

Witam serdecznie mam pytanie od jakiś 4 dni mam dziwne uczucie w gardle nie wiem jak to nazwać jak by mi się coś otwierało w gardle i od razu robi mi sie gorąco mam takie fazy co 2 minuty bardzo mnie to denerwuje i się boje leczę się na nerwice i depresje nie wiem czy może to być tym związane proszę o szybką odpowiedz dziękuje

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice

Być może to bardziej pytanie do lekarza niż do mnie. Z perspektywy psychoterapeuty, mogę odpowiedzieć, że jest taka możliwość. Zarówno depresja, jak i nerwica mogą przebiegać z objawami somatcznymi. Częste są dolegliwości fizyczne, które nie mają wyraźnego podłoża organicznego. Oczywiście zawsze wskazana jest konsultacja z lekarzem, w celu wykluczenia innych chorób.