Dyskomfort w okolicy dwunastnicy i nudności a niewyleczona bakteria Helicobacter pylori

Czy to będą objawy helicobacter czy wrzodow? Od paru dni czuje dyskomfort w okolicach chyba dwunastnicy. Pod mostkiem. Męczą mnie czasem nudnosci i mijają jak coś zjem.nie jest to mocny ból tylko dyskomfort. Przed południem jest ok,nudnosci bardziej męczą po poludniu.heli po leczeniu sprawdzane po 4mcach 2.20 wcześniej było 5,80.na gastroskopii wyszło rok temu przewlekłe zapalenie żołądka.wrzodow nie było.czy to nie wyleczona bakteria czy to mogą być już wrzody?badania zrobię za 4tyg dopiero.

W takiej sytuacji najlepiej wykonać kontrolną gastroskopię, w czasie której także ewidentnie określi się czy jest zakażenie Helicobacter pylori czy też nie. Jeśli została już bakteria przeleczona prawdopodobieństwo jej ponownego uaktywnienia lub świeżego zakażenia to około 5-10 % (przy prawidłowym leczeniu). Raczej, więc w chwili obecnej doszło ponownie do stanu zapalnego w zakresie żołądka i/lub dwunastnicy, ale bez zakażenia Helicobacter pylori.

To, co Pani leczyła, było tylko likwidacją objawów. Leczenie helicobakter powinno łączyć się ze zmianą nawyków jedzeniowych. Przyczyną Pani problemów, czyli namnażania się bakterii, były nieprawidłowości w jedzeniu. Dopiero ich zmiana spowoduje usunięcie na stałe objawów bólowych. Należy tak ułożyć jadłospis, bu odkwasić ciało i wzmocnić cały układ pokarmowy.
pozdrawiam