Dyskomfort w okolicy przepony podczas oddychania

Witam serdecznie. Zauważyłem u siebie podczas głębokiego oddychania duży dyskomfort w okolicach przepony. W sytuacjach stresowych łapie bloki gdy próbuje się wysłowić. Jak czyszcze język sztoczeczką do zębów to czasami mam odruch wymiotny ale nie jest on przyjemny. Czuje ostry ból i ucisk w klatce piersiowej. Wydaje mi się, że mam wiecznie zapchany przewód pokarmowy. Mam także często twardy dzbankowaty brzuch Druga sprawa to astma. Biore leki ale przy wydechu i wymuszonym kaszlu czuje jakby coś blokowało swobodny przepływ wypuszczanego powietrza. Czym mogą być opisane przeze mnie rzeczy? Słucham propozycji. Na koniec szybkie pytanie: Czy postawa ciała i nieoddychanie nosem mogą wpływać na zdrowie? Pozdrawiam Paweł l.27

Magdalena StusiĹska

Tak, postawa ciała ma wpływ na zdrowie zwłaszcza przy astmie. Oddychanie nosem oczyszcza i ociepla powietrze które dostaje się do płuc, jest więc bardzo ważne. Pozostałe objawy mogą być wynikiem reagowania na stres, refluksu lub innych schorzeń- nie da się diagnozować przez internet proszę więc udać się do lekarza.