Dyskomfort w płucach przy głębokim oddechu - czy to objaw tężyczki czy coś innego?

Witam . Od początku grudnia 2018r leczę się na tezyczke . U mnie poziom wapnia jest ok natomiast niski poziom mg , potasu , wit D3 i kwasu foliowego . Pomoc wywołałam ja sobie lekiem na zatoki z pseudoefedryna ( dzięki temu zyskałam tez niewielka arytmię nadkomorowa - 413 skurczy na dobę ) . Zatoki już dawno zdrowe ( chorowałam na nie na początku października . Niepokoi mnie jednak dziwny objaw w klatce piersiowej . Czasem czuje jakby dyskomfort w płucach tj np przy głębokim oddechu czuje dyskomfort który skłania mnie do zakaslania „sucho „ . Czuje coś takiego podczas leżenia na twardym podłożu na wznak . Przy normalnym oddychaniu ten dyskomfort jest mniejszy . Podczas jednego z ataków ( u mnie był to płytki i szybki oddech ) zaniepokoiłam się tym pojechałam do szpitala lekarz zlecił badania czy nie ma zatorowości płucnej i nie ma , było to na początku grudnia . Wyniki krwi były ok . Objaw z dyskomfortem mam od tygodnia . Zastanawiam się czy to objaw tezyczki czy może coś innego ? Dziękuję za odpowiedz

Lek. Bartosz Domagała

Niski poziom potasu może powodować objawy tężyczki hipokaliemicznej. Należy wyrównać niedobory wymienionych przez Panią składników i wtedy ocenić czy naslinid jest mniejsze. Wszystko oczywiście pod kontrolą i zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego