Dyskomfort z lewej strony brzucha u sportowca

Witam. Jestem sportowcem, uprawiam piłkę nożną, niemalże zawodowo. Teraz w okresie zimowym mam tak zwana przerwę, lecz postanowiłam nie przerywać treningów i przygotować się do obozu sportowego. Codziennie robię sobie 30min trening, który polega na zwykłym biegu i truchtaniu. Po bieganiu robię zwykłe brzuszki. Mój problem jest następujący, od kilku dni z lewej strony brzucha czuje pewien dyskomfort, jest to coś jak kolka. Jak temu zaradzić, nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu.

Witam,
jest kilka możliwości, które mogą być przyczyną wymienionych dolegliwości. Stawy międzykręgowe kręgosłupa, krótkie mięśnie rotujące, staw krzyżowo-biodrowy, mięsień biodrowo-lędźwiowy, niewłaściwie napięta przepona lub napięte więzadła przytrzymujące żołądek lub jelito grube. Proponuję udać się do osteopaty/ terapeuty manualnego lub fizjoterapeuty, który wykona badanie różnicujące i określi przyczynę. Jeżeli jest jakaś czynność, która wywołuje dolegliwości to proszę zmodyfikować ją lub wykluczyć. Pamiętać również o rozciąganiu. Pozdrawiam Dziękuję

Witam,
warto skonsultować to z lekarzem, być może to kolka ale jest Pani przyzwyczajona do wysiłku więc nie sądzę. Być możę jajnik? jelito? Polecam wizyte u lekarza i ew usg jamy brzusznej. Wart też wykluczyć ewentualną ciążę.
Na razie chwilę przerwy od treningu i rozciąganie mięsni brzucha.

Pozdrawiam