Dyskomfort związany z koroną przy aparacie ortodontycznym

Witam Od ponad miesiąca mam założony aparat ortodontyczny stały. Aparat mam założony również na ząb, który został odbudowany na koronie akrylowej, jednak od jakiegoś czasu odczuwam dyskomfort związany właśnie z tą koroną, jest wrażliwa na dotyk, czy może byś to spowodowane przesuwaniem się zębów?

Witam serdecznie,
Jak najbardziej, podczas przesuwania się zębów mogą być one wrażliwe i tkliwe - najlepiej jednak w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, na wizycie u stomatologa dokładnie zbadać sobie problematyczny ząb. Wrażliwość na dotyk może być także związana z przeciążeniem lub zapaleniem miazgi.