Dyskopatia kręgosłupa a praca na budowie

czy moge pracowac na budowie mam dyskopatie bylem 10 dni w szpitalu badanie rezonansem wynik.....splycona fiziologiczna lordoza ledzwiowa szerokopodstawne wypukliny tylne krazkow miedzykregowych th 11,th12,th12il1 l1 l2 l2 l3 modeluja worek oponowy znieksztalcenie trzonow kregow z glebokimi guzkami schmorla najpewniej po przebytej chorobie scheuermanna w przeszlosci obustronna tylno boczna wypuklina krazka miedzy kregowego l3 l4 wpukla sie do otworow miedzykregowych,modeluje worek oponowy itd..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon