Dyskopatia lędźwiowa i nasilenie bólu pleców

Witam serdecznie Mam 25 lat studiuję i pracuje fizycznie jako ślusarz. PO badaniu rtg okazało się że mam dyskopatie lędźwiową l5s1. Ostatnio ból pleców się nasilił i czasami promieniuje do pośladków i ud. Jak sądzicie czy to już czas na operacje? i co najwazniejsze czy po operacji będę mógł wrócić do swojej pracy i studiów? czy można cwiczyć na siłowni po operacji w pozycjach leżących ciężkie ćwiczenia? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Boję się przyszłości...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, rozumiem Pana obawy, jednakże w celu ewentualnej kwalifikacji do zabiegu operacyjnego musi sie Pan udać do specjalisty neurochirurgii. Zalecałbym takze zastosowanie zabiegów rehabilitacyjnych. Pozdrawiam