Dyskopatia lędźwiowa lewostronna oraz przepuklina dyskowa

Mam dyskopatię lędźwiową L4-5 lewostronną oraz mniejszą centralną L5-S1.stwierdzono przepuklinę dyskową lewostronną na poz L4-5 szerokopodstawną na poz L5-S1niewielki kręgozmyk-3-4mm.proszę o pomoc w podjęciu decyzji o operacji tego. Bóle po lewo promieniujace do stopy uniemożliwiające chodzenie stanie a przez to pracę czy po operacji bede mogła ja podjąć jest to praca w sklepie ogólno-budowlanym gdzie trzeba nosic ok.10-15kg

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Co do powrotu do pracy jest to dość problematyczne. Oczywiście chodzi o ten konkretny charakter pracy. Warto jednak podkreślić, że dolegliwości będą się nasilać.