Dyskopatia lędźwiowa między szóstym kręgiem

Witam. Mam 21 lat i ponad rok temu dowiedziałem się że mam dyskopatie lędzwiową między szóstym kręgiem. Byłem u ortopedy i miałem zrobione badanie RTG zostałem skierowany na rehabilitacje i na tym się skończyło. Ortopeda powiedział mi że mam dużo pływać i jezdzic na rowerze. Czy można zrobić jakieś dodatkowe badania i czy da się to całkowicie wyleczyć? Bardzo proszę o odpowiedz.

Witam,
Rok czasu to bardzo dużo. Radzę ponowić badanie RTG i udać się prywatnie do dobrego fizjoterapeuty (na NFZ długo się czeka, i raczej nie zajmą się Pańskim problemem odpowiednio). On powinien zdiagnozować, gdzie leży główny problem i poprowadzi odpowiednią terapię. Dyskopatia to bardzo szerokie pojęcie, dlatego radzę udać się do fizjoterapeuty, który ma zrobiony kurs McKenzie, albo terapii manualnej. Oni powinni pomóc. Musi być Pan również świadomy, że przyczyną dyskopatii może być styl życia, który Pan prowadzi (brak ergonomii pracy, siedzący tryb życia, hobby, uprawiany sport). Będzie musiał Pan popracować nad zmianą niektórych przyzwyczajeń i zacząć odpowiednio ćwiczyć, aby wzmocnić mięśnie przy kręgosłupie oraz brzucha. Inaczej dolegliwości będą wracały.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą, który zajmuje się terapią manualną. Specjalista pokaże również zestaw ćwiczeń, które powinien Pan wykonywać oraz poinstruuje czego należy unikać by nie obciążać dodatkowo kręgosłupa.

Pozdrawiam serdecznie.