Dyskretne kyfotyczne wygięcie kręgosłupa C

Interpretacja Rtg odcinka szyjnego. Proszę o interpretację wyniku rtg odcinka szyjnego, wizytę do neurologa mam dopiero za 2 mies.(mam 41 lat): "Dyskretne kyfotyczne wygięcie kręgosłupa C. Zwężona przestrzeń mk C5/C6, osteofity na krawędziach trzonów kręgów na tym poziomie." Jaka jest w moim przypadku najlepsza pozycja do spania? (przez większość życia spałam na brzuchu), i czy pływanie żabką nie jest przeciwskazaniem? (jedyny mój styl pływacki). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy wskazują na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Pływanie nie jest przeciwwskazane. Co do spania warto spać na wznak na plecach.