Dyskretne kyfotyczne wygięcie kręgosłupa C
Interpretacja Rtg odcinka szyjnego. Proszę o interpretację wyniku rtg odcinka szyjnego, wizytę do neurologa mam dopiero za 2 mies.(mam 41 lat): "Dyskretne kyfotyczne wygięcie kręgosłupa C. Zwężona przestrzeń mk C5/C6, osteofity na krawędziach trzonów kręgów na tym poziomie." Jaka jest w moim przypadku najlepsza pozycja do spania? (przez większość życia spałam na brzuchu), i czy pływanie żabką nie jest przeciwskazaniem? (jedyny mój styl pływacki). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Objawy wskazują na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Pływanie nie jest przeciwwskazane. Co do spania warto spać na wznak na plecach.