Dyskretne wypukliny krążków międzykręgowych uciskające na worek opony

badanie wykazuje na poziomie l4l5i l5/s1 dyskretne wypukliny krazkow miedzykregowych uciskajace na worek opony i wypuklajace sie obustronnie do zachylkow bocznych kanal kregowy ma wym 11 12 mm na pozostalych poziomachkanal kregowy ma wym 12 mmdo 14 mm pogrubienie fizjologicznej krzywizny stozekrdzeniowy i wlokna ogona konskiego

Witam,
opisywana jest u Pani dyskopatia, prawdopodobnie o niewielkim nasileniu. W zależności od stanu klinicznego podejmuje się decyzje o leczeniu zabiegowym (rzadko) lub zachowawcze (fizjoterapia).