Dyskretne wzmożenie rysunku podścieliska w przyśrodkowych partiach płuca prawego

Proszę o dalsze postępowanie. Wiek 5 lat. Przebyte obustronne zapalenie płuc w styczniu 2015. Powtórny RTG wykonany w czerwcu 2015. Opis: "Dyskretne wzmożenie rysunku podścieliska w przyśrodkowych partiach płuca prawego. Nieżytowa wnęka prawa.W porównaniu z badaniem ze stycznia zmiany mniej nasilone". Obecnie od 4 tyg. mokry nasilający się kaszel, katar, poci się w nocy, temp. ma ok. 37 stopni, od 2 miesięcy powiększone węzły chłonne podżuchwowe i ból gardła.Obecnie Klacid od 10 dni bez poprawy.

Lek. Tomasz Budlewski

Dziecko ma objawy infekcji. Niestety bez badania dziecka nie jestem w stanie określic przyczyny infekcji. Prawdopodobnie antybiotyk jest nietrafiony. Jeśli dziecko w ostatnim czasie pryjmuje dużo antybiotyków, warto zrobic posiew (np. wydzieliny z nosa jeśli jest brzydka gęsta, zielona) i dobrac celowany antybiotylk wg antybiogramu. Poza tym leczenie objawowe, nebulizacje itp. Proszę skontaktowac się z pediatrą.