Dyskretne zgrubienie opłucnej szczytu

Witam, mój tato (wiek 63 lata) odebrał wyniki badania radiologicznego płuc, w którym niepokoi nas opis w wyniku: dyskretne zgrubienie opłucnej szczytu. Poza tym pola płucne bez zmian naciekowych zaznaczone cechy rozedmy. W ostatnim czasie tato był przeziębiony skarżył się na duży ucisk klatki piersiowej.Proszę o opinię, czy wyniki te są niepokojące.

Aleksander Ropielewski

W zależności od stanu klinicznego. Generalnie takie zmiany sąpowszechne u starszych osób i nie budzą powodu do niepokoju w sytuacji braku objawów i dolegliwości.