Dyskretne zmiany drobnoguzkowe nadprzeponowo po stronie lewej

Proszę o interpretację opisu rtg klp:Smużasto-plamiaste,konsolidujące się zagęszczenia miąższu, a także zagęszczenia o chrakterze matowej szyby widoczne w dolnym polu płuca prawego.Poszerzona wnęka płucna.Dyskretne zmiany drobnoguzkowe nadprzeponowo po stronie lewej.Serce lewokomorowe.

Piotr Pilarski

Wynik sugeruje lewokomorową niewydolność serca.

Pozdrawiam.

Opis może oznaczać zapalenie - przy zgodności z objawami infekcji.
Jeżeli brak objawów zakażenia wskazane wykonanie TK klatki piersiowej celem dokładnej oceny - opis może sugerować ch. śródmiąższową płuc