Dysleksja rozwojowa u dziecka

moja córka ma problemy w przyswajaniu wiedzy z matematyki podejrzewam że ma dyskalkulię ideognostyczną oraz dysleksję rozwojową. byłam w poradni pedagogicznej i nie stwierdzono u niej niczego takiego a z matematyki ma same jedynki i w żaden sposób nie potrafię jej pomóc chociaż uczęszcza na korepetycje od czwartej klasy podst. jest teraz w 1-szej gimnazjum

Dzień dobry!

Warto powtórzyć diagnozę w innym miejscu, nie mniej jednak jest możliwe, że córka nie cierpi na dysleksję (ani żadne jej odmiany). Z pewnością warto na bieżąco być w kontakcie z wychowawcą, nauczycielem matematyki i korepetytorem i omawiać możliwe opcje wspierania dziewczynki.

Pozdrawiam!

Witam. Może jeszcze warto nawiazać kontakt z pedagogiem szkolnym i z psychologiem, o ile dziewczynka tego chce.
Magdalena Brabec