Dysplasia epithelii gradus levioris CIN1 w wyniku badania

witam odebrałam wyniki z wycinka oto sprawozdanie z badania : 1. Kanał Szyjki macicy mucosa endocervivalis. 2. Szyjka macicy Erosio glandularis in statu epidermisationis. Dysplasia epithelii gradus levioris CIN1 Proszę o interpretację.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, badanie wykazało obecność nadżerki szyjki macicy w stadium nabłonkowania oraz obecność dysplazji małego stopnia. Proszę skonsultować się z ginekologiem, który wyznaczy dalsze postępowanie. Większość dysplazji małego stopnia cofa się samoistnie i wymaga jedynie okresowych kontroli. Pozdrawiam.