Dysplasia focale planoepithelii gradus minoris

Witam! Zrobiłam kolposkopie i to jest zapisane na wyniku: 1) Cervicitis et endocervictis chronica.Dysplasia focale planoepithelii gradus minoris 2)Endocervictis chronica cum metaplasia planoepitheliale et dysplasia planoepithelii gradus minoris czy to cos powaznego ktos powiedział ze najlepiej wyciac czesc szyjki macicy i po problemie prosze mi powiedziec co mam robic dziekuje:)

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby moc cos wiecej powiedzić. sadze ze konieczne jest rozszerzenie diagnistyki i wykonanie badan w kierunku HPV DNA. jezeli jest metaplazja plaskonablonkowa na;lezy rozwazyc zabieg aby miec pewnosc.