Dysplazja epithrlli plani gradus mediocris colli uteri

Witam. Odebrałam wyniki wycinków szyjki macicy. Wynik to : 1.dysplazja epithrlli plani gradus mediocris colli uteri (HSIL)(CIN2)(HPV ) 2.Fragmenta mucosae endocervicis. Wiem ze czeka mnie skrócenie szyjki macicy ale lekarz nie powiedział mi nic wiecej. Prosze o rozwinięcie wyniku. Planowaliśmy rozpoczęcie starań o dziecko. Na ile czasu musimy zawiesić starania ? Proszę o pomoc i wyjaśnienie mi wszystkiego. Pozdrawiam, Karolina.

W Polsce przy CIN2 rutynowo stosuje się konizację szyjki macicy. Ale nie w każdym kraju tak jest i nie zawsze. Ma Pani 23 lata, nie rodziła. Konizacja w takim przypadku niestety zwiększa ryzyko porodów przedwczesnych. Proszę zasięgnąć konsultacji u specjalisty. Polecam dra Jacha z Krakowa.

Wynik wskazuje no obecność dysplazji średniego stopnia- jest to stan, który pozostawiony nieleczony może doprowadzić do rozwoju choroby nowotworowej. Bardzo dobrze, że PAni lekarz zaproponował takie leczenie. Gojenie po zabiegu trwa ok 6 tyg. Dalsze postępowanie i zalecenia zależą od wyniku badania hist-pat usuniętego fragmentu szyjki macicy. pozdrawiam kz