Dysproporcje między główką a brzuszkiem płodu a wskazanie do cesarskiego cięcia

Witam Jestem w 39tc. Tydzień temu na usg wyszło, iż dziecię moje wazy już 3950g i niepokojące są dysproporcje miedzy glowka-33.4mm a brzuszkiem 37,4mm. To będzie mój drugi poród. Pierwszy poród odbył sie siłami natury, dziecko ważyło 4300g( rodziłam w 42tc) Czy powyższe pomiary są wskazaniem do cesarki??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane parametry mogą być wskazaniem do cesarskiego cięcia. Ostateczną decyzję podejmie lekarz prowadzący przed rozwiązaniem.