Dysproporcje w rozmiarze piersi

Witam, od okresu dojrzewania moja prawa pierś zaczęła szybciej rosnąć niż lewa, oraz gruczoł piersiowy jest większy. Prawie nie mam lewej piersi tylko trochę, a prawa to małe A. Boję się że jak przytyję lub będę w ciąży to tylko prawa pierś będzie rosnąć. Co mogę zrobić żeby lewa też urosła?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę w pierwszej kolejności udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Znakomita większość kobiet ma pewną asymetrię piersi i jest to normalne. W przypadku dużych różnic w rozmiarze piersi jedynym wyjściem jest zabieg chirurgiczny.